Pomoc dla Aldonki

Drodzy Przyjaciele,
Ludzie Dobrego Serca,

Aldonka, córeczka naszych Przyjaciół, ma 4 latka i cierpi na ciężką nieuleczalną chorobę: delecję chromosomową 1 p 36. Od początku Jej życia Rodzice walczą ze skutkami tego stanu, wynikającego z uszkodzenia genetycznego. Choroba przejawia się w kolejno występujących zmianach i zespołach chorobowych. Jedynym sposobem na uczynienie życia Aldonki lepszym jest reagowanie na nowe zmiany chorobowe oraz Jej bardzo intensywna rehabilitacja. Na dziś dzień ta rehabilitacja przynosi powoli efekty. Aldonka potrafi już chodzić prowadzona za rączkę, potrafi sama ustać przy różnych przedmiotach, i wreszcie się uśmiecha. Wciąż jednak nie chodzi samodzielnie, nie mówi, wymaga stałej opieki i pomocy przy wszystkich podstawowych funkcjach życiowych.

Rodzice Aldonki nieustannie prowadzą Jej wielospecjalistyczną rehabilitację poprzez zajęcia z fizjoterapeutą, tyflopedagogiem i neurologopedą. Ponieważ jest to wybitnie specjalistyczna rehabilitacja… można ją zapewnić Aldonce wyłącznie odpłatnie. W walce o zdrowie Aldonki wydatną pomoc Jej Rodzicom okazuje Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

My ze swej strony możemy wspomóc Aldonkę i Jej Rodziców dobrym słowem i przekazując „swój grosz” na jej rehabilitację.

Dlatego do wszystkich naszych Przyjaciół i Ludzi Dobrego Serca kierujemy tą drogą prośbę o wsparcie.

Prosimy o przeznaczenie 1% podatku na pomoc dla Aldonki, poprzez wskazanie w zeznaniu podatkowym organizacji wspierającej rehabilitację Aldonki, tj. KRS 0000226783 Caritas Archidiecezji Częstochowskiej z dopiskiem „dla Aldony Rogowskiej”, lub darowizny na konto Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, ul. Staszica 5, 42-200 Częstochowa w banku PKO BP I oddział w Częstochowie o numerze 09 1020 1664 0000 3902 0026 7476 z dopiskiem „dla Aldony Rogowskiej”.

Logo Footer

ul. Królowej Jadwigi 8/7, 30-202 Kraków
biuro@kancelariacpp.pl